درباره مجتمع (تاریخچه و راه اندازی و چگونگی شکل گیری مدارس علامه )
 

بسمه تعالی

مجتمع غیردولتی علامه

مجتمع غیردولتی علامه توسط گروهی از دبیران نمونه و علاقه مند به تعلیم و تربیت تحت عنوان «گروه فرهنگی علامه» سال 1381 با راه اندازی مدرسه راهنمایی پسرانه علامه در منطقه 19 شهر تهران، خانی آبادنو، خیابان میعاد شمالی، کوچه شهید فلاح(22) پلاک 76 آغاز به کار نمود.

این مدرسه، یک باب منزل مسکونی در دو طبقه ، حیاط، نمازخانه و 8 اتاق بود که سال تحصیلی 81 با پذیرش 40 نفر دانش آموز ، 4 نفر کادر اجرایی و 11 نفر کادر آموزشی، به یک واحد آموزشی تبدیل گردید.

با شروع سال تحصیلی 84 – 83 ، با تکیه بر تجربه موفق سه سال اداره‎ی مدرسه‎ی راهنمایی و در پاسخ به استقبال و درخواست اولیا، ظرفیت پذیرش دانش آموزان مدرسه به 100 نفر رسید که در 4 کلاس ساماندهی صورت گرفت و کادر اجرایی مدرسه به 11 نفر و کادر آموزشی به 19 نفر افزایش یافت، در حال حاضر دبیران مدرسه مجموعه ای از کارشناسان آموزشی و فرهنگی مجرب و متعهد هستند. که در بهترین مدارس تیز هوشان، نمونه و غیردولتی شهر تهران مشغول به تدریس می‎باشند.

در سال تحصیلی 88 – 87 با درخواست اولیای دانش آموزان فارغ التحصیل پایه‎ی سوم راهنمایی و پیگیری‎های مجدانه «گروه فرهنگی علامه» با احساس وظیفه در پاسخگویی به انتظارات اولیا، شعبه‎ی دوم در دوره‎ی دبیرستان با پذیرش 50 نفر دانش آموز در رشته‎ی ریاضی و فیزیک آغاز به کار نمود و با جذب دبیران توانمند علمی و فرهنگی شهر تهران، فرصتی مناسب برای دانش آموزان جنوب تهران به ویژه منطقه‎ی 19 فراهم آورد تا با مجموعه‎ای موفق در زمینه های علمی و فرهنگی آشنا شوند تا بلکه راه ورود آنان به دانشگاه هموارتر و آسان تر گردد.

گروه فرهنگی علامه اعتقاد دارد توسعه‎ی کمی به موازات توسعه‎ی کیفی اگر با برنامه ریزی و کنترل شده صورت گیرد، در تعامل با یکدیگر موجب ارتقای برنامه‎های فرهنگی و آموزشی و بهبود فضاهای آموزشی نیز می‎شود و با ارتقای ظرفیت پذیرش، موجبات رضایت بیشتر خانواده‎ها فراهم شده و دانش آموزان شایسته و مستعد بیشتری می توانند از خدمات مجتمع بهره‎مند گردند.

در راستای ارتقای ظرفیت پذیرش در شعبه‎ی راهنمایی به جهت استقبال بی نظیز اولیا از مدرسه و هم چنین با ایجاد رقابت سالم در مسیر پویایی و تلاش بیشتر برای اعتلای فضای تعلیم و تربیت، سال تحصیلی 91 – 90 شعبه‎ی راهنمایی(2) راه اندازی شد.

این شعبه با فضایی در حدود 400 متر زمین با 500 متر بنا در 7 اتاق، حیاط مناسب و نمازخانه در منطقه 19 تهران به آدرس شهرک شریعتی خیابان مهران نبش بلوار جوانه ضلع شمال غربی بوستان ولایت پلاک 63 آغاز به کار نموده است که امید آن می رود همانند دیگر شعبات علامه با دعای دوستان، اولیا و دست اندرکاران تعلیم و تربیت راه توفیق و سعادت را یکی پس از دیگری طی نماید.

تلاش و همت مضاعف گروه فرهنگی علامه و علاقه ی تحصیلی دانش آموزان و خانوده های آنان در علامه باعث گردید تا سال 1393 دبستان علامه با ظرفیت 80 نفر دانش آموز به آدرس : آموزگار پلاک 108 جنب استخر قیانوری افتتاح گردد. در حال حاضر مجتمع غیردولتی با یک برنامه ریزی دقیق از سال اول ابتدایی تا سال چهارم دبیرستان دانش آموزان را تحت آموزش و فرهنگ صحیح دارد

سخن آخر این که آن چه امروز، در مجتمع فرهنگی آموزشی علامه می گذرد؛ «برگزاری آزمون‎های هفتگی، ماهانه، میان نوبت اول و دوم، نوبت اول و دوم، آزمون های جامع تستی»، «به کارگیری دبیران مجرب و متعهد، تشکیل کلاس های فوق برنامه‎ی المپیاد و ریاضی، طراحی، Power point ، Photoshop و گنجاندن ساعات مکمل ریاضی، علوم، عربی و ... در آموزش مواد درسی و هم چنین آشنا کردن دانش آموزان به امور هنری شامل سرودهای مذهبی و ملی با استفاده از استادان و مربیان با تجربه و متخصص و برگزاری اردوهای درون استانی و برون استانی در شهر مقدس مشهد، قم جمکران، کاشان و نیاسر در برنامه‎های سالانه مجتمع می باشد. گردش های تفریحی و بازدیدهای علمی که در طول سال تحصیلی و تعطیلات تابستانی انجام می شود و حضور فعال دانش آموزان و مدرسه در تمامی عرصه‎های علمی، فرهنگی، ورزشی از مشخصه های بارز سیستم فرهنگی و آموزشی مجتمع علامه می باشد.

گروه فرهنگی علامه که تحارب آموزشی و فرهنگی متعدد و تنوع دارند، ضمن سیاست گذاری های کلان در کمیته ی راهبردی، بر امور اجرایی واحدها نظارت دارند و با بهره مندی از کادر اجرایی و آموزشی و دبیران و کارکنان لایق، سخت کوش و با تجربه اهداف علمی، آموزش و فرهنگی خود را تثبیت می نمایند.

 

 
نقشه سایت